nutrition icon indicating copy to clipboard operation
nutrition copied to clipboard

Add concept of cost for food

Open noizwaves opened this issue 11 years ago • 0 comments

Food costs money. This means that certain foods provide nutrients at a better value point than others.

Add in the regular price and sale price of packets / amounts of food, so that nutrition per $ and meal cost can be calculated.

noizwaves avatar Apr 01 '13 01:04 noizwaves